Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klas I- III mieli okazję spotkać się i porozmawiać z panią policjantką- sierżantem sztabowym- Moniką Berun o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę i prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

Pani policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawali liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. Wspólnie z policjantką, udali się przed szkołę, gdzie znajduje się przejście dla pieszych.

Pani policjantka wyczulała najmłodszych, aby zachowywali wszelką ostrożność każdorazowo zbliżając się do przejścia. Aby zatrzymywali się, spoglądali w lewo, w prawo
i po raz kolejny w lewo, a kiedy widzą nadjeżdżający pojazd poczekali na jego zatrzymanie, ponieważ nigdy nie ma pewności, że kierujący samochodem ich widzi.

Uczniowie samodzielnie demonstrowali prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy pod czujnym okiem pani policjantki. Ta opowiedziała również dzieciom o zastosowaniu odblasków i poleciła ich noszenie, aby być widocznym na drodze, zwłaszcza po zmroku.

Data dodania: 2021-09-30 13:14:46
Data edycji: 2021-09-30 13:16:53
Ilość wyświetleń: 142

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej