Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko

 

Nowy rok szkolny to dobry czas aby przypomnieć nie tylko najmłodszym uczestnikom ruchu o bezpieczeństwie na drodze. Panie policjantki z Wydziału Prewencji żagańskiej jednostki odbyły spotkania informacyjno- edukacyjne z uczniami klas I- III
w naszej szkole.

Podczas spotkań policjantki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze. Na co zwracać szczególną uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię, w jakich miejscach można tego dokonać. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe oraz poznały zasadę działania sygnalizacji świetlnej. Po rozmowie w klasach przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Policjanci pokazali jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Oprócz rozmów na temat bezpieczeństwa drogowego policjanci informowali jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Spotkania przebiegały
w bardzo miłej atmosferze, dzieci wykazywały bardzo duże zainteresowanie, zadawały pytania jak również dzieliły się wiedzą jaką pozyskały dotychczas. Był to też odpowiedni czas aby przedstawić jak wygląda praca policjanta. Wielu z młodych słuchaczy zadeklarowało wstąpienie do policji jak „ dorosną ”. 

 

Data dodania: 2019-09-27 18:17:39
Data edycji: 2019-09-27 18:31:12
Ilość wyświetleń: 148

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button