Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Strach ma wielkie oczy”

 

„Strach ma wielkie oczy”

          „Strach ma wielkie oczy”  to  spektakl teatralny przygotowany przez Zespół Teatralny "Grupa T" z Torunia,  poruszający problem przemocy, agresji, uzależnień oraz prześladowania- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci.

          Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią,  jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu  bezkarni, a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. W spektaklu ukazane zostały sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Kluczem do rozwiązania wielu spraw było przerwanie milczenia i zwrócenie się do kogoś o pomoc. Ponadto pokazane zostały przykłady, co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy.

            Fascynującą przygoda rozgrywa się w owadzim świecie. „Piegowata”  razem z przyjacielem „Żądełkiem” są prześladowani przez „Karalucha Ohydka”. Sytuacja z pozoru niewinna zaczęła wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód.

            Spektakl dostosowany został do istniejącej sytuacji pandemicznej, uczniowie klas I- V w naszej szkole obejrzeli go online razem ze swoimi wychowawcami. Spektakl bardzo się dzieciom podobał. Po jego obejrzeniu  okazało się , że nikt z nas nie jest bezradny!

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2021-04-15 12:40:45
Data edycji: 2021-04-15 12:40:54
Ilość wyświetleń: 87

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej