Archiwa kategorii: Aktualności

Wycieczka VIIA do Warszawy

        Dzięki otrzymaniu od Burmistrza miasta Żagań p. Daniela Marchewki nagrody pieniężnej za zajęcie wysokiego miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic” klasa VII A PSP nr 1 im. Jana Brzechwy w Żaganiu w dniach 05.10-06.10.2017r. zwiedziła Centrum Nauki  Kopernik w Warszawie.

         Dla uczniów była to niezwykła okazja do odkrycia i poznania tajemnic świata  przez doświadczenie oraz połączenie zabawy z nauką.

Uczniowie także świetnie bawili się w Domu Zagadek, gdzie trzeba było wykazać się swoimi logicznymi umiejętnościami i umiejętnością współpracy w grupie.

         Dodatkowymi atrakcjami były przejazd warszawskim metrem, obejrzenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a także mogliśmy zobaczyć z bliska Warszawską Syrenkę.

          Do domu wszyscy wrócili pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

         Uczniowie oraz wychowawca klasy  VIIa  pani Beata Szubelak serdecznie dziękują osobom, które przyczyniły się do realizacji wycieczki : pani Yanie Gross za poprowadzenie do sukcesu i organizację wyjazdu, panu burmistrzowi za docenienie rangi sukcesu i nagrodę pieniężną, pani dyrektor Małgorzacie Kalinowskiej za wsparcie i pomoc w przygotowaniu wycieczki,  a także  rodzicom uczniów.

Otwarcie placu zabaw

03 października 2017r. nastąpiło bardzo oczekiwane przez uczniów otwarcie nowego placu zabaw  na terenie podwórka szkolnego.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał w imieniu burmistrza dyrektor departamentu oświaty pan Zbigniew Białkowski oraz pani dyrektor Małgorzata Kalinowska. Uroczystość była bardzo radosna, gdyż uczniowie głośno cieszyli się i od razu próbowali  możliwości nowych urządzeń.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Pierwszy dzwonek!

I znów dla uczniów żagańskiej Jedynki zabrzmiał pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek.

4 września stawili się uczniowie, rodzice, kadra oraz Ci, którzy właśnie teraz wstąpili do naszej szkolnej rodzinki. Byli również uczniowie klasy siódmej, którzy jako pierwszy rocznik realizować będą program ośmioletniej szkoły podstawowej.

Pani dyrektor Małgorzata Kalinowska wraz z obecnymi na uroczystości burmistrzem panem Danielem Marchewką, dyrektorem departamentu oświaty panem Zbigniewem Białkowskim życzyła uczniom radości z nauki w szkole oraz licznych sukcesów.