Miesięczne archiwum: Listopad 2017

BRZYDKIE KACZĄTKO

Dnia 24.11 odbył się w naszej szkole spektakl teatralny „Brzydkie kaczątko” przygotowany przez „Teatr w drodze” na motywach baśni H. CH. Andersena, który ukazuje szeroki i złożony mechanizm odrzucenia i wynikające z tego negatywne konsekwencje: działania agresywne, napiętnowanie, wycofanie.

Przedstawienie uzmysławia widzom, iż brak tolerancji, naznaczanie i wykluczanie innych prowadzi do ich cierpienia, samotności i zachowań ryzykownych. Jak radzić sobie, kiedy czujemy się odmienni niż wszyscy, przez co mniej warci, gorsi? Jest w tej baśni mądre, głębokie i optymistyczne przesłanie? Mimo często trudnej życiowej drogi, warto szukać „swoich łabędzi” – osób o podobnej wrażliwości i patrzeniu na świat. To pomaga w odnalezieniu w sobie siły, wartości, prawdy o sobie, w pokochaniu siebie. Bo być łabędziem, to znaczy być po prostu sobą. Artyści „Teatru w drodze” zaprezentowali w prostej formie spektaklu kukiełkowego ponadczasowość baśni H. Ch. Andersena zabierając dzieci w podróż do świata barwnych postaci i uniwersalnych wartości.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 23 listopada 2017 roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczennice należące do Koła Bibliotecznego odwiedziły uczniów klas 0 – III i zaprezentowały krótki program artystyczny. Składał się on z recytacji wierszy, opowiadania Marii Kownackiej ,, Historia zielonego misia”, piosenek i zabawy ruchowej. W bibliotece uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek i czasopism poświęconych misiom oraz mogli zagrać w ,, misiowe gry”.

 

BEZPIECZNE DZIECKO

Uczniowie klasy VB udali się na wycieczkę do Komendy Policji
w Żaganiu. Pani Sylwia Woroniec oficer prasowy komendy zapoznała uczniów
z pracą policjantów, przypomniała o ważnych zasadach bezpieczeństwa na ulicy, w szkole, domu i w Internecie. Uczniowie zwiedzili budynek policji, a dużą atrakcją było odbijanie własnych linii papilarnych w wydziale kryminalistyki.

11 listopada

W historii Polski,tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przyszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.

Dnia 10 listopada 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im.Jana Brzechwy w Żaganiu klasa Va z wychowawcą Marzanną Staśkiewicz i chórem szkolnym przygotowanym przez panią Violettę Szefer przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Klasa zaprezentowała krótka inscenizację historyczną o odzyskaniu przez Polskę niepodległości a chór zaśpiewał  pieśni patriotyczne.

Wycieczka do parku trampolin

7 listopada uczniowie z klasy IIIc uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry. Celem wyjazdu  był Park Trampolin – jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Zielonej Górze. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami. Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.