Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016 2017

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Jana Brzechwy w Żaganiu

 

Najwyższe średnie w szkole:

 

Kl. 4b

Emanuele Przybylski 5,55

Maja Trzcińska 5,55

 

Kl. 6a

Małgorzata Stąpel

 

Kl. 6b

Amelia Dziczkaniec 5,55

 

 

Uczniowie wzorowi i wyróżniający się w nauce
w roku szkolnym2016/2017

 

 

KLASA Ia

 

Wychowawca: Renata Rzeszowska

 

 

Szymon Zawisza

Józefa Napora

Szymon Staszkowian

Maciej Pinkowski

Nikodem Nawrocki

Maria Soczek

Adam Raczykowski

KLASA II a

 

Wychowawca: Jolanta Kwiatkowska

 

 

 

Igor Balawejder

Natan Chabiniak

Rafał Czapczyński

Jagoda Fitzner

Maja Gałązka

Wiktoria Kamieniecka

Aleksandra Kubiak

Lena Motłoch

Aleksandra Sokół

Kornelia Toch

Hanna Urbanowicz

 

 

KLASA II b

 

Wychowawca: Irena Stahl

 

 

Wiktor Dobroń

Janek Larysa

Pola Janik

 Maciej Kubalewski

Dariusz Kubański

Elena Muszalska

Jaśmina Pawlak

Filip Rogoż

Filip Sznajder

Kacper Zarówny

 

KLASA II c

 

Wychowawca: Wioletta Loba

 

 

Maciej Majka

Maria Markowska

Julia Bielińska

Franciszek Malinowski

Lena Kowalska

Lena Kowalek

Maciej Stolarczyk

Adam Grabowski

Patryk Szymański

Julia Pistone

Kordian Stankiewicz

Adrian Sikora

 

 

KLASA III a

 

Wychowawca: Anita Hołodowska

 

 

Katarzyna Andrysiak

Adam Burzyńki

Bartosz Charęza

Zuzanna Chrabąszcz

Adrian Gabalski

Dominika Grześkowiak

Julia Jonak

Adam Klucz

Antonina Piechowiak

Aleksandra Wągrowska

 

 

 

 

KLASA III b

 

Wychowawca: Monika Wągrowska

 

                                                                    

Aleksandra Baniuk

Michał Barnowski

Izabella Bielawska

Amelia Cierpiał

Natalia Drozdek

Marta Jabłońska

Wojciech Kubalewski

Michalina Lipińska

Nikola Marek

Nikodem Markulak

Szymon Olko

Wiktoria Zawadzak

 

 

 

 

 

KLASA III c

 

Wychowawca: Małgorzata Wiadomska

 

 

Martyna Bocianiak

Michał Bojczuk

Maciej Dylewicz

Jagoda Giza

Nikola Herbik

Iga Jarmołowicz

Jurek Bartłomiej

Maja Kulicz

Julia Żołyńska

 

 

 

 

KLASA IV a

 

Wychowawca:  Marzanna Staśkiewicz

 

ŚREDNIA KLASY:  4,13

Maja  Skrok       5,36

Anna  Mazur 5,27

Adam Wilczewski  5,27

Natan  Śliwak   5,18

Kamila Czejgis        5,09

Wiktoria Berłowska  5.00

Oliwia Błach          5,00

Ana Macias-Kaczorowska  4,82

Beata Pietroń     4,82

Aleksandra Sieńko  4,82

Zuzanna Ślęczka 4,82

 

KLASA IV b

 

Wychowawca: Sylwia Bojarska

ŚREDNIA KLASY:  4,80

 

Emanuele Przybylski           5,55

Maja Trzcińska                          5,55

Julia Kucko                                5,45

Michał Pinkowski                 5,45

Gracjan Nawrocki               5,36

Olaf Suszka                           5,27

Aleksandra Tomczak           5,27

Julia Zawadzka                          5,27

Oliwia Sztukowska         5,18

Jakub Dziębor                                  5,09

Nikola Grzegrzółka        5,09

Szymon Maniak                   5,00

Amelia Tyrcz                        5,00

Jakub Antosz                                   4,91

Weronika Matusiak       4,91

Lena Piechowiak                  4,91

Filip Apanasewicz          4,90

Piotr Grodzki                                   4,82

Łucja Markowska                4,82

Maksymilian Matuszyk       4,82

 

 

KLASA V a

 

Wychowawca: Wiesława Babut

 

 

ŚREDNIA KLASY:  4,40

 

 

Oliwia Nabożna 5,40

Inga Dybek 5,36

Zuzanna Jędrzejak 5,00

Martyna Majewska 5,00

Agata Bielawska 4,91

Mateusz Truchlewski 4,91

Pola Dzimińska 4,82

Julia Jędruszek 4,80

KLASA V b

 

Wychowawca: Honorata Matusiak Dzimińska

 

ŚREDNIA KLASY: 4,37 

 

 

 

 

MichałJabłoński: 5,45

Maja Furtak: 5,27

Hanna Matuszak 5,18

Filip Odrakiewicz 5,18

Agata Antczak 5,09

Julia Drewnowska 5,09

Julia Romkowska 5,09

Aleksandra Balak 5,00

Martyna Stróżyk 5,00

 

KLASA VI a

 

Wychowawca: Beata Szubelak

 

ŚREDNIA KLASY:  4,54

 

 

Małgorzata Stąpel  5,55

Katarzyna Bytniewska 5,45

Kinga Mroczkowska  5, 36

Olgierd Paterek 5,36

Wiktoria Szwarc 5,36

Aleksander Wilczopolski 5,36

Albert Zarówny 5,36

Aleksandra Motyka 4,91

Izabela Strzelecka 4,91

Michał Nieporowski 4,81

Oliwia Polak 4,81

 

 

 

 

KLASA VI b

 

Wychowawca: Magdalena Piwińska
Bogusława Łomińska

 

ŚREDNIA KLASY:  4,27

 

 

Amelia Dziczkaniec  5,55

Jagoda Matyja   5,36

 Nicola Białostocka- 5,09

Martyna Reszka 5,00

Klaudia Semeniuk 5,00

Igor Pniewski  4,91

 

 

„Ratujemy i Uczymy Ratować”

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Ma on na celu oswojenie dzieci z tak ważnym zagadaniem jak udzielanie pierwszej pomocy.  Kształtowane są również właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się wówczas dla dzieci czymś naturalnym. 

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

Uczniowie z klasy III c dołączyli do grona 2,5 miliona przeszkolonych polskich dzieci. Po zapoznaniu się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i wykonaniu szeregu ćwiczeń praktycznych otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w programie. Zajęcia z dziećmi przeprowadziły panie Janina Jurga i Małgorzata Wiadomska.

Matematyka Bez Granic – wręczenie nagród

5 czerwca uczniowie klasy VIa PSP nr 1 w Żaganiuwraz z nauczycielem matematyki p. Yaną Gross  i dyrekcją szkoły p. Małgorzatą Kalinowską odwiedzili Uniwersytet Zielonogórski w celu odebrania nagrody za zajęcieIII miejsca w rejonie lubusko-zachodniopomorskim i V miejsca w kraju w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic”. Klasa otrzymała od Burmistrza Zagania p. Daniela Marchewki czek na kwotę 2000 zł.
Ta kwota została zaplanowana na wyjazd do Centrum Kopernika  w Warszawie.