Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wojewódzkiego Fetiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Wojewódzkiego Fetiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze jest organizatorem Wojewózkiego Fesiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Kwalifikacje przebiegają w całym województwie lubuskim na szczeblach powiatowych, gdzie z każdego powiatu do półfinału są typowane tylko trzy osoby w poszczególnych grupach wiekowych.

 W tym roku z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Brzechwy w Żaganiu w przeglądzie powiatowym w Iłowej wystartowała uczennica klasy V  Aleksandra Baniuk w drugiej kategorii wiekowej z piosenką "Świat muzyką malowany" (muz. Jadwiga Korczakowska słowa Mirosław Ziąber)  oraz w przeglądzie w Zielonej Górze uczennica klasy VI  Nikola Grzegrzółka z piosenką "Przytul mnie mocno"  ( muzyka Seweryn Krajewski słowa Wojciech Ziembicki) w trzeciej kategorii wiekowej.  
 Obydwie dziewczynki uzyskały tytuł laureata etapu powiatowego i otrzymały nominację  do półfinału w Przytocznej.  
" Jesteśmy z Nich dumni i bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona" - mówi Małgorzata Wiadomska, która wraz z Krzysztofem Dzimińskim jest opiekunką dziewczynek z ramienia szkoły. " To wyjątkowe dziewczyny, które zaskakują chęcią samodzielnej pracy. Posiadają niesamowity  instynkt sceniczny a przy tym skromność i pokorę, bowiem nie zawsze się wygrywa, a my nauczyciele jesteśmy również w tych gorszych chwilach i przeżywamy z nimi  wszystkie chwile. Dziś jednak mówimy o radości.   Uczyć takie dzieci to przyjemność i zaszczyt- komentuje sukces Krzysztof Dzimiński. 
 
Wojewódzki półfinał w Przytocznej odbędzie się 5 i 6 kwietnia 2019 r.  
Data dodania: 2019-04-02 13:57:58
Data edycji: 2019-04-02 14:00:52
Ilość wyświetleń: 196

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button